PDA

Zobacz pełną wersję : Bóle Lędzwiowe

kevinbray
26-08-10, 12:59
OD 4 miesiecy zmagam sie z bólem lędzwiowym i szukam porady.Za 3 miesiace bede mial rezonans magnetyczny odcinka ledzwiowego.OD jakiegos czasu chodze na masaze, ktore bardzo efektywnie mi pomagaja np.raz w miesiacu.Po ostatnim masazu wszystko bylo dobrze.Po dwoch dniach poszedlem na silownie i rozgrzalem sie jak zwykle a nastepnie powiesilem sie na drazku by rozciagnac miesnie.Poczulem dziwny bol w okolicy ledzwiowej tzn jakby jakis prad mi przeplynal w tej okolicy, wiec puscilem sie i po chwili zrobilem to znowu,bol byl mocniejszy i od tego momentu boli mnie caly czas.Ogolnie nie przejalem sie tym ,poniewaz juz mialem bole w tej okolicy i mijaly po dwoch,trzech dniach ale tym razem jest inaczej.Poszedlem na silownie po kilku dniach i caly czas bylo cos nie tak.Gdy podnosilem cos z ziemi poczulem bol w okolicy ledzwiowej i bolalo mnie znacznie 3 dni.Nastepnie ból minal i wszystko powrocilo do poprzedniego bólu,ktory az tak bardzo mi nie przeszkadzal.Tydzien temu pojechalem na masaz ponownie i powiedzialem masazyscie co mi dolega.Zbadal mnie dokladnie uciskajac miejsca kregoslupa i wokolo niego i powiedzial ze prawdopodobnie nadciagnalem wiazadla,miesnie w tej okolicy.Podczas badania bol pojawial sie poza obszarem kregoslupa.Dopiero podczas masazu czulem duzy bol w okolicy mięśni ledzwiowych ale nie na samym kregoslupie,tylko te okolice boczne do posladkow.Po masazu mialem 6 dni spokoju bo bol zniknal w 90% ale wszystko powrocilo.Momentami zastanaiwam sie czy to moze byc jakis dysk wysuniety albo co a nie miesnie.Od jakiegos czasu wykonuje cwiczenia przeznaczone do rozciagniecia dolnych miesni zgrzbietu typu koci grzbiet,przyciaganie kolan do klatki w pozycji lezacej,wyciaganie rak wzdluz tlowia w pozycji klęcznej itp.W tych cwiczeniach czuje bol w tamtej okolicy ,zwlaszcza jak mocno dociskam kolano do klatki kiedy leze i zastanawiam sie czy wogole powinienem je robic jezeli czuje bol.Kiedy pochylam sie w dol czuje bol ale wtedy kiedy mocno chce dotknac podlogi.Podczas siedzenia jest to samo,po jakims czasie musze wstac bo przeszkadza mi to.Bol jaki odczuwam podczas tych cwiczen nie jest punktowy, tylko rozchodzacy sie w okolicy ledzwi,tzn czuje jakby cos mialo przskoczyc tam ale nie chce i ciagnie sie kiedy rozciagam sie,nie umiem wytlumaczyc racjonalnie tego bolu.Uzywalem masci rozgrzewajace itp ale nie pomagaja.Ciagnie sie to juz 4 miesiace i niewiem co z tym zrobic.Przeraza mnie mysl ze cos moze byc uszkodzone,dysk czy cos w tej okolicy i ze jestem bardzo narazony teraz na jego wypadniecie,niewiem co mam myslec o tym ale napewno to nie jest normalne.Czy macie jakies pomysly?

Yarok
26-08-10, 14:16
Witam

Instynktownie - powinieneś zaprzestać czasowo tych ruchów, wywołujących ból, następnie udać się do osoby, która nie tylko zbada wnikliwie stan kregosłupa ale także przeprowadzi terapię, zaplanuje rehabilitacje i zmodyfikuje praktycznie treningi siłowe. Nie zależnie czy to jest problem mięśniowy, dyskowy czy inny. Coś z tym trzeba zrobić!

pozdrawiam
Jarek
www.fizjosport.com

kevinbray
26-08-10, 14:24
Dziekuje Panie Yarok za rade ale czy z tego co napisalem moga byc jeszcze jakies inne wnioski?Gdzie szukac takiej osoby ktora pomoglaby mi z tym?