PDA

Zobacz pełną wersję : po operacji wszczepienia endoprotezy

05-02-07, 17:00
tym razem ja potrzebuje malej rady: w ktorym tygodniu po zabiegu wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego najwczesnej mozna zaczac aktywna rehabilitacje i jaki osrodek w poludniowej Polsce specjalizujacy sie w takich przypadkach mozecie polecic?

05-02-07, 18:15
Osrodkow niestety nie znam, ale rehabilitacje rozpoczyna sie jak najwczesniej, w zasadzie drugiego dnia po operacji...Im szybciej tym lepiej

05-02-07, 20:33
zgadzam się z Nimfą.U nas robi się kapoplastyki i to idzie migiem.po trzech miesiacach jeśli młodszy pacjent to biega... a le w polsce tak nie ma... Skoro nawet po achillesie wkładają w gips udowy na 6 tyg a potem na krótki, to ... ach szkoda gadać. tylko skąd bierze się to niuctwo i niechęć do \"nowośći" sprzed 10 lat...

05-02-07, 22:44
u nas sie chba na to mowi "Birmingham hip"
ciekawe czemu :)

05-02-07, 23:02
Nimfa, miło mi , ze u Was też jest normalnie, jak czytam te opowieści o operacjach i rehabilitacji , to włos mi się na głowie jeży...

06-02-07, 17:02
Bardzo mnie to interesuje co napisała Ruda o 3 miesiącach i bieganiu. Ja jestem 7 miesięcy po zabiegu, w Krakowie mam problemy z rehabilitacją bo w zasadzie nikt dokładnie nie wie jak to robić. Jaki masz konkretnie zakład na mysli może znasz coś albo kogos w Krakowie lub okolicy ? Oczywiście znam Caroline ale to za daleko .

06-02-07, 19:11
Oh Ruda, nie wiem czy w tej Anglii jest normalnie
Niestety chodzi tu o to, zeby rzeczy byly na papierze i wiecej sie gada niz robi, zwlaszcza w panstwowych szpitalach.

Ale fakt, ze po minimal incision pacjent idzie do domu nastepnego dnia z nowym biodrem, wiec moze lepiej niz w POlsce.
A ty gdzie pracujesz?

09-02-07, 12:14
tym razem ja potrzebuje malej rady: w ktorym tygodniu po zabiegu wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego najwczesnej mozna zaczac aktywna rehabilitacje i jaki osrodek w poludniowej Polsce specjalizujacy sie w takich przypadkach mozecie polecic?

Witam Cie i wszystkich zainteresowanych :D
Od wielu lat pracuje w Austrii , wiec osrodkow nie moge Ci polecac :? .
Ale : Baaaardzo wiele roznych i ciekawych informacji, tak o samej operacji jak tez rehabilitacji znajdziesz na stronie internetowej p.t.
Endoproteza stawu biodrowego 8O :lol: .
W szczegolnosci art. Postepy nauk medycznych(2/2000) postepowanie z chorym po..., jak tez wiele innych.

W przypadku konkretnieszych pytan sluze pomoca
Pozdrawiam- Wojtek.

09-02-07, 12:17

Witam Cie i wszystkich zainteresowanych :D
Od wielu lat pracuje w Austrii , wiec osrodkow nie moge Ci polecac :? .
Ale : Baaaardzo wiele roznych i ciekawych informacji, tak o samej operacji jak tez rehabilitacji znajdziesz na stronie internetowej p.t.
Endoproteza stawu biodrowego 8O :lol: .
W szczegolnosci art. Postepy nauk medycznych(2/2000) postepowanie z chorym po..., jak tez wiele innych.
:oops: Ps. Nie podales typu endoprotezy :?:
W przypadku konkretnieszych pytan sluze pomoca
Pozdrawiam- Wojtek.

09-02-07, 13:38
nie wiem dokladnie o jaka endoproteze chodzi- jak mi sie uda to spojrze na wypysie, chodzi jednak o calkowita alloplastyke, a lekarz przy mnie nazwal proteze "dluga" jezeli cokolwiek to znaczy :oops:

mozesz mi podeslac linka do tego artykulu, Google niestety odsylaja mnie tylko do jakies platnej czytelni :(

dzieki wszystkim za pomoc!

12-02-07, 12:11
nie wiem dokladnie o jaka endoproteze chodzi- jak mi sie uda to spojrze na wypysie, chodzi jednak o calkowita alloplastyke, a lekarz przy mnie nazwal proteze "dluga" jezeli cokolwiek to znaczy :oops:

mozesz mi podeslac linka do tego artykulu, Google niestety odsylaja mnie tylko do jakies platnej czytelni :(

dzieki wszystkim za pomoc!

Witam Cie. Pisze z innego, prywatnego adresu.Pytalem o typ protezy, poniewaz od tego zalezy sposob prowadzenia rehabilitacji.
Ale do rzeczy:
Wejdz piszac bezposrednio :"endoproteza stawu biodrowego ".
Nie wiem dlaczego linki nie startuja. Pozdrawiam- Wojtek

Witam Apteke ! :D
Jestem ciekawy czy osiagnales potrzebne informacje o endoprotezach ?

:x :P :roll: Wojtek

15-02-07, 12:02
Witam Apteke! :lol:
Ciekawy jestem czy osiagnales info o endoprotezie. 8O
Nie wiem, dlaczego linki nie chodza, :evil: ale ja wchodze bezposrednio w temat
piszac bezposrednio, bez www.,- "endoproteza stawu biodrowego",-
i otrzymuje b. wiele informacji.
Pozdrawiam- Wojtek :P

21-04-07, 19:07
Hej, na tej stronce są podane ceny endoprotez ale nie wiem jak szacują się na dzień dzisiejszy, bo być może mogły ceny się zmienić w góre. Sama się tym interesuję bo mam wyznaczony termin na wymiane bioderka, musze jeszcze dokładnie lekarza popytać jaką endoproteze proponuje w moim przypadku

29-02-08, 19:50
ja mam mieć w tym roku wstawiane endo biodra i już zaczęłam się rozglądać za oddziałem rehabilitacyjnym, oczywiście szukałam w okolicy miejsca zamieszkania mojego. Jest w Siemianowicach Śląskich na terenie szpitalahttp://zozsiemianowice.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27
Ale to po wyjściu ze szpitala. A w szpitalu po operacji przychodzi rehabilitant i już na drugi dzień rehabilitacja i nauka chodzenia

16-03-08, 12:15
Witam wszystkich! Ja jestem po kapoplastyce biodra - w moim przypadku pionizacja trochę się odwlekła bo miałam zespół popunkcyjny, ale gdyby nie to, to stawałabym już na drugi dzień po operacji. Na rehabilitację do przychodni trafiłam w dwa tygodnie po zabiegu i tam ćwiczyłam 4 tygodnie, a w domu to rowerek treningowy i chodzenie - najpierw o kulach a po 6 tygodniach już bez nich i tak jest do dziś :D