PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po operacji ścięgna palca dłoni

25-10-07, 18:43
Witam. Szukałem informacji na temat mojego przypadku i trafiłem na Wasz portal. Ok 8 tygodni temu miałem wypadek z piłą tarczową podczas prac hobbystycznych. Nieostrożność przypłaciłem przecięciem przez piłę 3 palcy od srodka dłoni. Kciuk tylko powierzchownie (poszarpana skóra i trochę miesień), Palec wskazujący(przecięty aż do kości, przeciete ściegno, mięsnie nerwy i skóra), palec środkowy ( mięśnie, skóra i nerwy). Operator załozył wyciąg Kleinerta i kazał ćwiczyc palec naciągając druga ręką. Dwa dni później, pielęgniarka kazała ćwiczyc samym palcem bez pomocy drugiej dloni. Problem w tym, ze niezaleznie od tych ćwiczeń, palec w końcu stanął. Jest zgiety ( stan po wyciągu Kleinerta) i nie mogę go sam rozprostować. Na rhabilitacji dostałem dalekie terminy i stwierdzono ze dopóki sie nie zagoją (zejdą strupy) nie mozna ćwiczyć tych palców. Teraz strupki juz odpadły i mają zacząć sie ćwiczenia bierne. Czy tak późna reakcja nie doprowadzi do komplikacji? Miałem tylko robipone pole magnetyczne i laseropunkturę. teraz stwierdzono że mam zacząć ruszać tym palcem bo ćwiczenia zaczną sie dopiero 5 listopada, a ja nie moge go ruszyć samodzielnie. drugą ręką udaje mie sie go trochę zgiąć ale o wyprostowaniu nie ma mowy. Co dalej? jak go rozruszać i czy jest to mozliwe? W styczniu mam planowana operację przeszczepu kablowego nerwów bo palce sa pozbawione czucia od spodu...