Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: tenoliza palca wskazujacego u reki

Guest

tenoliza palca wskazujacego u reki

będę miał robiona tenolize po wczesniejszym złamaniu
    u palca tak zwana uwalnianiem ścięgna palca w jedno ze ścięgien wbija się kość prostownika drugie zrosło się z kością a trzecie jest w zrostach możne mi ktoś napisać jak długa jest rehabilitacja po takim zabiegu i jakie są zabiegi rehabilitacyjne i czy uzyskam ruch tego palca bo jak narazie jest sztywny

Guest
    A jak długo ten palec jest taki sztywny? To ważne, bo od stanu stawów między paliczkowych zależy w dużym stopniu ile dasz rade "rozruszać" tego palca. Jeśli ten stan trwa już kilka miesięcy, mogło niestety dojść do zrostów kostnych w ich obrębie, wtedy twoje szanse maleją. Patrząc bardziej optymistycznie i zakładając, że jeszcze do tego nie doszło, od intensywności rehabilitacji zależy stopień uruchomienia. Powinieneś zacząć bardzo szybko, po 24 godz. od zabiegu uruchamiać stawy. Początkowo biernie z terapeuta (ćw. bierne, mobilizacje stawów międzypaliczkowych, bierne naciąganie ścięgien). Do tego potrzebne zabiegi z fizykoterapii typu laser, bioptron, ultradźwięki (np z cepanem). Jak długo? Aż zauważysz, że jest dobrze, nie ma sztywnych reguł ale z doświadczenia wiem, że takie sprawy lubią się ciągnąć nieraz miesiącami...

Guest
    po pierwszej operacji minęły 4 miesiące wiec myślę ze stawy są dobre dzięki za odp zaraz po zabiegu ruszam na rehabilitacje i do cieszkiej pracy tylko trochę strach żeby czegoś nie popsuć :P

Uprawnienia