Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Niestabilność kręgosłupa szyjnego

Luka
    Guest

Niestabilność kręgosłupa szyjnego

Chciałbym prosić o porade i ocene mojego schorzenia czy jest poważne i jak i gdzie mam się leczyć ?
    Kręgosłup szyjny o spłyconej lordozie.Wysokość i kształt trzonów oraz wysokość przestrzeni międzytrzonowych w normie. Wzmożona ruchomośc ku przodowi w segmencie ruchowym C2/3 pogłębiająca się w ruchu przodozgięcia. Na zdjęciu w przodozgięciu widoczne cechy niestabilności na poziomach C2/3,C3/4,C4/5 (największe C2/3 o ok. 5mm)

taki tam...
    Guest

Re: Niestabilność kręgosłupa szyjnego

Cz masz jakieś objawy bólowe? Czy spłycona lordoza jest powodem wypadku komunikacyjnego? pzdr

Guest
    NIe jest wynikiem wypadku.Chyba że w grę jeszce wchodzi wypadek samochodowy który miałem 12 lat temu

Guest
    Ten wypadek pewnie miał wpływ na wygląd twojego kręgosłupa.. ale to jeszcze trzebaby sprecyzować. Generalnie jakie masz objawy? Bo to chyba najważniejsze.. może nie trzeba się leczyć.. tylko zadbać? Więc jeszcze raz .. jakie objawy, dolegliwości? pzdr

Luka
    Guest
    MOje objawy są takie: jest mi ciągle niedobrze (nudności)wielki dyskomfort tuż u nasady kręgosłupa i głowy, pulsujący ucisk w okolicach potylicy, sztywność karku, czasem brak czucia w okolicach karku, i wogóle jakieś słabsze ręce i właśnie kark, jakieś kłopoty z widzeniem z utrzymaniem równowagi,przy przekrzywianiu głowy na boki czasem taki kujący ból w górnej części kręgosłupa,strzelanie kręgów ale to norma
    ,delikatne prądy pod skórą rąk takie jakby swędzenie

Guest
    Masz bardzo dużo objawów łącznie z atrofią mięśniową, parestezjami itp. poszukaj dobrego terapeuty metody McKenzie i zacznij pracować. Skąd jesteś?

Luka
    Guest
    Z Krakowa

Guest
    Spore miasto więc poradzisz sobie.. jeśli nie to spytaj www.mckenzie.pl
    pozdrawiam

Guest
    Cytat Napisał taki_tam
    Masz bardzo dużo objawów łącznie z atrofią mięśniową, parestezjami itp. poszukaj dobrego terapeuty metody McKenzie i zacznij pracować. Skąd jesteś?
    Może i McKenzie pomoże w tym przypadku, ale jakby nie to proponuję poszukać terapeuty mającego nieco szersze spojrzenie i na przykład kilkanaście lat doświadczenia.
    R

Guest
    Szersze spojrzenie mile widziane.. mówiąc o terapeucie metody Mc.. nie myślałem o nowicjuszu zaraz po szkole, ponieważ problem ów pacjenta może być poważny i złożony.

pzdr

Uprawnienia