Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: ból głowy! kręgi szyjne!!

Guest

ból głowy! kręgi szyjne!!

WItam, mam duży problem... otóż jakieś 5 miesiący temu czasami pobolewała mnie głowa ,ale myślałem ze to moze grypa czy coś takiego. ale z kazdym dniem bóle byly coraz częstsze i dłuższe... od jakichś 2 miesięcy mam ciągły, nieprzerwany ból głowy!! 24 h na dobę... to jest nie do zniesienia!! nie mogę kompletnie nic robić!! i to jest od kręgów szyjnych(napięcowe bóle głowy)... mam teraz zabiegi laserem na kręgi szyjne ale po jak na razie 5 razach nie wiedze poprawy.... Co mam zrobić? gdzie mam sie udać? jak to można wyleczyć?? Proszę o pomoc!!!

Guest
    A skąd wiesz, że od kręgów?? Napięciowe bóle głowy nie są od kręgów, to zupełnie cos innego! Od kręgosłupa sa tzw. potyliczne. Jakie badania zrobiłeś?

Guest
    Witam-dokladnie najwazniejsze jest czy robiles jakies badania ktore wydaje mi sie sa sprawa niezbedna do postawienia jakijes diagnozy(RTG,RM)Nie wiem jakiego pochodzenia sa twoje bole glowy ale do tej pory pacjentow z takimi problemami prowadzilem m. in metoda Mulligana(z duzym powodzenem )moze warto znalezc odpowiedniego terapeute?pozdrawiam

Guest

Re: ból głowy! kręgi szyjne!!

Cytat Napisał mad_x
    WItam, mam duży problem... otóż jakieś 5 miesiący temu czasami pobolewała mnie głowa ,ale myślałem ze to moze grypa czy coś takiego. ale z kazdym dniem bóle byly coraz częstsze i dłuższe... od jakichś 2 miesięcy mam ciągły, nieprzerwany ból głowy!! 24 h na dobę... to jest nie do zniesienia!! nie mogę kompletnie nic robić!! i to jest od kręgów szyjnych(napięcowe bóle głowy)... mam teraz zabiegi laserem na kręgi szyjne ale po jak na razie 5 razach nie wiedze poprawy.... Co mam zrobić? gdzie mam sie udać? jak to można wyleczyć?? Proszę o pomoc!!!
    Prosze opisac typ bolow glowy: rodzaj / napadowe czy pojawiajace sie np. po spaniu, podaj ich miejsce: czolo, skronie, tyl glowy i.t.p.
    Chcialbym rowniez wiedziec, czy ktorys krag nie jest zablokowany: podaj orientacyjnie ruchomosc glowy na boki i do przodu. Sprawdz tez bolesnosc miesni mostkowo-obojczykowo-sutkowych. Po uzyskaniu tych informacji powiem Ci czy bede w stanie Ci pomoc.
    Pozdrawiam- Wojtek

Guest
    Otóz mam problem z kręgosłupem... szyja jest pchylona do przodu....miałem robione prześwietlenie kręgów szyjnych i lekarz powiedział że w tych kręgach jest "trochę ciasno" ale żadnych objawów typu drętwienie rąk nie mam...

byłem u lekarza od rehabilitacji i ten skierował mnie właśnie na laser na szyje... miałem już 5 zabiegów(na 10) i nie ma żadnej poprawy...
    byłem także u masażysty i też nie ma poprawy..

otóż ból głowy jest ciągły... 24 h na dobę... czasami się bardziej nasila...np rano gdy się budzę to jakbym był na bardzo dużym przysłowiowym "kacu"
    ból czuje z tyłu szyji w okolicach mięśni, potylicy a także w okolicach skroni...

jak już pisałem ból jest 24-godzinny a ciągnie się już około 1500 godzin...
    nie było innego wyjścia tylko odizoować sie całkowicie od świata
    nie wiem jak do końca z tym jest, ale słyszałem że może być nacisk na żyłe szyją co może powodować niedokrwienie, niedotlenienie czyli ból głowy... tak sutyacja się przedstawia.. proszę jeśli ktoś może, proszę o informacje, czym to może być spowodowane, co mam dalej robić i czy terapia metodą Mulligana mogłaby pomóc....

Z góry dziękuję za każdą pomoc!!

Guest
    Witam jezeli chodzi o terapie Mulligana mysle ze na pewno warto sprobowac tym bardziej ze nie ma poprawy po dotychczasowym leczeniu. Jest to rodzaj terapi manualnej ktora ma niektore techniki stosowane w takich migrenowych bolach glowy. Spis terapeutow na stronie www.mulliganconcept.pl Zycze powodzenia w tak uciazliwym schorzeniu,pozdrawiam

Guest
    a u jakich lekarzy sie leczyles? byles u dobrego neurologa czy od razu trafiles do rehabilitanta?

zdecydowanie takze udalbym sie do poradni leczenia bolu- na prawde nie ma sie co meczyc! kup tez poduszke ortopedyczna, powinna pomoc

Guest
    Nie wiem oczywiście gdzie mieszkasz, ale właściwa dla tego typu spraw jest nie tyle poradnia leczenia bólu (to tylko objaw), a poradnia leczenia bólów głowy, są takie przy oddziałach neurologicznych w szpitalach specjalistycznych. Na pewno konieczne będą badania obrazowe - tomografia komputerowa (zapewne z kontrastem) lub rezonans magnetyczny. Stare powiedzenie mówi, że dobry Bóg przed terapią postawił diagnozę... A lekarz rehabilitacji będzie mieć tu, jak sądzę, najmniej "do gadania".

Guest
    właśnie dlatego to tak dłuog trwa, ponieważ nie wiadomo było od czego ten ból głowy może być... najpierw lekarz stwierdił zatoki i dał na nie lekie... jednak po prześwietleniu to wykluczono. zrobiłem wsyztskie badania jakie się dało i wszystko ok. udałem sie do neurologa i ten skierował mnie na tomograf komputerowy i eeg... też nic nie wykazało (skonsultowałem to z wieloma neurologami) dlatego to musi być ból głowy związany z kręgosłupem...

Guest
    W takim razie rzeczywiście powinienes spróbować skorzystać z pomocy dobrego terapeuty manualnego.

Uprawnienia