Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: guzki schmorla

Guest

guzki schmorla

u mojego meza wykrto guzki schmorla!!!Chcialaym sie dowiedziec co to
    jest i czy to jest niebezpieczne??????

Guest
    odsylam ci do mojego postu na innym forum (konkurencyjnym???)
    oczywiscie jak admin pozwoli...
    http://www.fizjo.pl/html/modules.php...ewtopic&t=2230

Guest
    Jako bardziej "niebezpieczne" zjawisko we współczesnym świecie oceniam brak świadomości istnienia wyszukiwarek przy jednoczesnym posługiwaniu się Internetem

Guest
    Cytat Napisał repair
    Jako bardziej "niebezpieczne" zjawisko we współczesnym świecie oceniam brak świadomości istnienia wyszukiwarek przy jednoczesnym posługiwaniu się Internetem
    o tym tez juz bylo gdzie indziej, nie moge nie przyznac ci racji...
    http://www.fizjo.pl/html/modules.php...ewtopic&t=1733

Guest
    Racja racją, natomiast "pychotcee" odpowiadam: guzki Schmorla są przeważnie dowodem na przebytą wcześniej chorobę Scheuermanna, w tym przypadku ujawniły się prawdopodobnie przy okazji zdjęcia rtg wykonanego z innego powodu. W tej chwili nie stanowią już, jak sądzę, żadnego zagrożenia

Guest
    mam 19 lat . niedawno byłam u lekarza z bólem w odc. lędźwiowym kręgosłupa. poszłam na rtg i okazało się że mam te guzki schmorla. lekarz stwierdził że to choroba scheuermanna... he stanęłam się w kolejke do rehabilitacji... ale mnie najbardziej męczy pytanie czy ta choroba wpynie jakoś znacząco na moją niedaleką przyszłość? tzn marzy mi się ratownictwo medyczne... boje się że nie będę mogła robić w życiu tego co kocham .... czy mam jakieś szanse?

Guest
    Trudno powiedzieć cokolwiek na podstawie tak skąpych danych, rzadko kiedy jednak bóle kręgosłupa lędźwiowego spowodowane są chorobą Scheuermanna. Osobiscie podejrzewam, że przyczyna bólów jest inna, natomiast niejako "przy okazji" wykryto owe guzki, oznakę przebytej juz choroby, rzadkiej zresztą u dziewcząt. Co do perspektyw zawodowych - muszą się wypowiedzieć lekarz i fizjoterapeuta, którzy będą Cię prowadzić, trudno być jasnowidzem

Guest
    ojej to ja mam jeszcze co innego? hmm... nie wiem bo w sumie biore tabletki na te bóle i mi przechodzi . co prawda bol jest dziwny bo jak mnie chwyci to robi mi sie słabo i nie moge wziac oddechu na poczatku tez sie dziwilam ze to kregosłup. ah joo kaleka ze mnie i tyle.
    ale dziekuje za odpowiedz

Uprawnienia