Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Przewlekle zapalenie ścięgna achillesa

Guest

Przewlekle zapalenie ścięgna achillesa

Witam wszystkich,

Od marca 2007 roku mam problemy ze ścięgnem achillesa, dolegliwość wystąpiła nagle, objawiła się tylko dość silnym bólem, żadnych obrzęków na ścięgnie. Pierwsze co zrobiłem, to zgłosiłem się do mojego lekarza rodzinnego, przepisał mi zabiegi fizykoterapi (laser, jonoforeza, wirówki), powiedział ze ból powinien ustąpić po 2 tygodniach odpoczynku.. aha wstrzyknął mi jeszcze lek sterydowy;/ co niestety jak się dowiedziałem nie jest dobtym posunięcie, szczególnie jak ktoś uprawia jakiś sport. Niestety ból tak szybko nie ustąpił, starałem się nie przeciążać ścięgna, odpoczywałem jakieś 1,5 miesiąca, poczym stwierdziłem, że wszystko jest OK! I poszedłem się przebiec z kolegą, wystarczył mi kilometr aby stwierdzić, że jednak się myliłem;/ ból powrócił, tym razem na dłuższy okres. Na dodatek zrobiłem sobie odparzenie od leków na ściegnie które się strasznie paprało i ciężko goiło. Odwiedziłem już kilku lekarzy lecz żaden nie potrafił mi pomóc. W marcu bedzie mijał rok jak mam ta kontuzje. Na ten moment sciegno wygladan nie najlepiej, nieco schudlo w porównaniu do mojej zdrowej nogi, nie widac rzadnego obrzeku, wręcz przeciwnie cała skura wokół scięgna jest zapadnięta do środka, wyglada to tak jakby cała torebka stawowa przykleiła się do scięgna. Co pewnie zwiękasza tarcie. Ostatnio wykonałem kilka zabiegów fizykoterapełtycznych ( krioterapia miejscowa, laser punktowy, jonoforeza-voltaren) która troche mi pomogła, lecz nadal odczuwam ból w ściegnie przy chodzeniu! Spróbowałem ostatnio zaczerpnąć porady od jeszcze jednego specjalisy: Powiedział, zebym niestety muszę odpocząć od wszystkiego na 2 lata, co mnie totalnie załamało, stwierdził też że mam zapalenie pochewki stawowej i odwłóknione ściegno, dlatego jest szczuplejsze, mam też zaprzestać jakichkolwiek zabiegów i smarowania maściamio, aby wyleczyć podniszczona tkanke skórną, która rzeczywiście nie wyglda najlepiej. Moze specjalna opaska coś pomoże jak "achillo hit"
    Teraz smaruje scięgno jakąś natłuszczającą mascią, noszę wkładki pod pięty i to tylke. Ból odczówam już od ponad pół roku.
    Proszę jak mieliście takie same dolegliwości albo wiecie poprostu jak mozna temu zaradzić, napiszcie.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    ŁukaszP

Guest
    no ja miałem też przewlekłe zapalenie ścięgna natomiast u mnie było dość ostre z opuchlizną i mocno na lekach śmigałem a następnie sesja ze sterydów no i zerwanie dlatego mimo załamki na twoim miejscu naprawde darowałbym sobie sporty obciążające ścięgno BASEN - polecam jestem około 9 tydzień po operacji ścięgna po powtórnym zerwaniu i chodze na basen juz dobry tydzień, przerzuciłem sie całkowicie na basen pozatym może powinieneś pomyśleć o jakiejś suplementacji z tego co piszesz to roczek to troche długo a wspomaganie diety np. kolagenem jest własnie dobre na dłużych odcinkach czasu więc wydaje mi się że nie byłby to zbytnio chybiony pomysł zważywszy że na szczeście ścięgno nie puściło pozatym kolagen jest składnikiem skóry co pomogło by w jej leczeniu Ja jem COLAFIT (liofilizowany kolagen typu I) kosztuje jakieś 45-50 zł i starcza na 2 miesiące około jak narazie nic lepszego nie znalazłem.

Uprawnienia